דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 10 בדצמבר 2013

כל היתרונות שבעולם ההיי-טק: החל מרכב בליסינג ועד למשכורת מפנקת

החל מרכב צמוד עם ביטוח רכב מקיף ושירותי תיקונים ועד לשכר מהגבוהים במשק, תעשיית ההייטק ממשיכה לפרוח ולכבוש את פסגת התעשיות הנחשקות ביותר בקרב הציבור הישראלי.
עולם ההיי- טק הוא התחום האטרקטיבי ביותר מבחינת תעסוקה במדינת ישראל, או לכל הפחות אחד מהאטרקטיביים ביותר. במדינת ישראל כמעט ואין תוצר תעשייתי. אין לנו משאבי טבע, השוק שלנו קטן מדיי בשביל תעשייה מקומית ומוגבל מדי לייצור תעשיה גלובאלית, אבל מה שכן יש לנו בשפע ממנו הוא ההון האנושי. המח היהודי לא סתם ידוע בכינוי הרבים, גם על אדמת ארץ הקודש הכשרון הקוגנטיבי שלנו מקבל ביטוי.
כך פרחה לה תעשיית ההייטק- חברות טכנולוגיה שכל מהותן נשענת על רעיונות ופיתוח שלהם.

תנאי התעסוקה הטובים ביותר במשק

בזכות העובדה שהתוצר הישראלי הרעיוני מבוקש כל כך ברחבי העולם כולו, תעשיית ההייטק פורחת ונהנית מתקציבים ומשאבים רבים באופן קבוע זה כבר העשור השלישי. המצב הזה מציג בפני העובדים תנאי תעסוקה נפלאים בכל היבט אפשרי.
הכל משירותים שהם מקבלים במשרד, דרך תנאי עבודה ועד לתוספות והטבות שונות.
בחברות ההייטק הגדולות ניתן למצוא מעוני יום לילדים, מטבחים מפוארים עם שירותי קייטרינג, חדרי משחקים גם לגדולים ועוד ועוד.
אחד היתרונות של התעשייה הוא ברכבים שהעובדים נהנים מהם. כל עובד הייטק יכול להנות משירותי ליסינג תפעולי הכוללים שימוש ברכב חדש, ביטוח רכב מקיף, שירותי תיקונים ודרך וכל זה בעלות סמלית ביותר. למעשה, הייתה זו תעשיית ההייטק שהנחילה את תרבות הליסינג הנפלאה בישראל באופן כללי.
בנוסף לפוליסת ביטוח רכב מקיף ויתר שירותי הרכב שמהם נהנים עובדי ההייטק אי אפשר להתעלם מהמשכורות הגבוהות. השכר ההתחלתי בהייטק גבוה בהרבה מזה שביתר התחומים בשוק העבודה ופוטנציאל הצמיחה עוד יותר. משכורות התחלתיות עומדות בעשרת אלפי שקלים לחודש לאנשים ללא ניסיון ומגיעות לסכומים של עשרים, שלושים ארבעים אלף שקלים ואף למעלה מכך בתפקידים מסויימים.
רילוקיישן הוא גם יתרון מפתה. אנשים שרוצים לעבור להתגורר במדינה אחרת יוכלו לעשות זאת על חשבון העבודה, במידה ולארגון יש מטה במדינה המדוברת. כמובן שבמקרה כזה לא רק שהמעבר מתבצע על חשבון מקום העבודה, אלא הוא גם מבטיח תעסוקה בזמן המגורים בחו"ל.

קריירה בעולם ההייטק

ישנן דרכים שונות להכנס לעולם ההייטק, בין אם בתפקידי הפיתוח או הניהול, במחלקות השיווק או החשבונאות ואפילו במחלקות של יחסי ציבור, הפקות ועוד. מסלולי ההכשרה מורכבים מתארים אקדמיים וקורסים מקצועיים כאשר במקרים רבים ישנם ארגונים המגייסים אנשים ללא שום הכשרה או ניסיון ומעניקים את ההכשרה כולה על חשבונם. במקרה כזה שני הצדדים מתרצים מאד. העובד, על ההזדמנות שניתנה לו, והארגון מכך שהוא מטפח עובד מהשלבים הראשוניים ביותר בקריירה שלו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה