דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 2 במרץ 2014

לוח דרושים, כח אדם או חברת השמה?

הזמן שלוקח עד שמוצאים עבודה תלוי בגורמים רבים. בין היתר הוא תלוי בניסיון המקצועי של המועמד לעבודה, ביכולת שלו לשווק את עצמו נכון, בסוגי ההכשרות וההשתלמויות שבהם הוא השתתף. הדבר משופע גם מגורמים חיצוניים כמו מצב המשק, מספר מחוסרי התעסוקה וכן הלאה. במקביל, גורם נוסף שישפיע על הקלות שבה מוצאים עבודה הוא איתור נכון של מעסיקים איכותיים ומשרות איכותיות.
בשורות הבאות נסקור כמה דרכים נפוצות למציאת עבודה חדשה. בין היתר נסביר על המשמעות של לוח דרושים בימינו, על העסקה באמצעות חברות כח אדם ועל שימוש בחברת השמה לצורך מציאת תפקידים נחשקים בתעשיית ההייטק ובתחומים נוספים.

יעיל פחות ויעיל יותר

אם נרצה להשוות בין לוח דרושים, חברת כח אדם או חברת השמה, לגבי המקור הטוב ביותר למציאת עבודה, התשובה תהיה מורכבת מעט. הסיבה לכך פשוטה – במשק הישראלי מגוון רחב של תפקידים ומשרות, של חברות וארגונים, של מעסיקים ושל מועסקים. לכן, גם בנושא הדרך הנכונה למצוא עבודה לא תהיה תשובה אחידה.
באופן כללי, לא ניתן לשלול אף אחת מהדרכים שציינו בתור דרך למציאת עבודה. יחד עם זאת, עבור תפקידים מסוימים יש דרכים יעילות יותר ויש דרכים יעילות פחות. בתחום ההייטק, לדוגמא, כמו גם בתחומי כלכלה, ניהול, בכירים, מהנדסים, אנשי רפואה ובתחומים נוספים, חברות השמה איכותיות מהוות מקור יעיל יותר למציאת משרה איכותית.
אם ניקח כדוגמא את חברת SEEV.CO.IL שנחשבת לחברת השמה איכותית להייטק הרי שנגלה שהיא מסוגלת לספק משרות איכותית בתחום זה בזכות כמה היבטים. גורמים כמו מקצוענות ומיקוד, קשרים עם מעסיקים מרכזיים, הבנת השוק ועוד הם נקודות חוזק מרכזיות.

עובדים בכל הערוצים

במקביל ליתרונותיה של חברת השמה, חשוב לציין שגם חיפוש עבודה באמצעות לוח דרושים וגם פניה לחברות כח אדם יכולים להניב הצעות עבודות, לעיתים אפילו הצעות טובות מאוד. התועלת שניתן להשיג מפניה משולבת, לכמה ערוצים, רבה, אך כדאי להכיר, בהקשר זה, את ההבדלים בין שלושת הערוצים שהזכרנו.
• חברת השמה – לחברות כאלה אינטרס משמעותי לספק לפונים אליה עבודה טובה ואיכותית. התגמול ניתן לה על בסיס השמה מוצלחת, ומגוון התפקידים האיכותיים שהיא מציעה – רבים.
• חברת כח אדם – שלא כמו חברת השמה, חברת כח אדם נחשבת למעסיק בפני עצמה והיא איננה מספקת שירותים של השמה לעבודה. במציאות הנוכחית, חברות כח אדם פעילות מאוד בתחומים כמו שמירה, ניקון וסיעוד, ופחות בהעסקה בתפקידים מתגמלים ואיכותיים, אם כי יש לכך יוצאים מהכלל.
• לוח דרושים - כאן מדובר על שיטה וותיקה למציאת עבודה, שקיימת הן בעיתונות והן באתרי אינטרנט ייעודיים. לרוב, מקובל לשלב חיפוש במודעות של לוח דרושים, ביחד עם חיפוש פעיל בדרכים נוספות. מעניין לציין שחלק מחברות ההשמה וחלק מהחברות לאספקת שירותי כח אדם מתחזקות לוחות דרושים משלהן.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה