דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 30 במרץ 2014

ספורט וקריירה

הטרנד העולמי של חדרי הכושר והאימון הגופני הסדיר כבש את כל העולם, ומאז שהחל להתפשט באמצע שנות התשעים, הפך לחלק אינטגראלי ובלתי נפרד מחיי היום-יום של רוב הגברים והנשים במערב. עמודי התווך של התרבות שלנו הינם הגשמה עצמית, השגיות ושגשוג, והיכולת של כל אחד מאיתנו להגשים את עצמו נשענת על הזמינות הגבוהה ושפע האפשרויות, וכל מה שנותר לאדם בחברה שלנו היא לשאול את עצמו – כיצד אגשים את עצמי בצורה הטובה ביותר?
ההשפעה של הספורט על החיים היא גורפת, ומי שכבר עשה את הבחירה והחל להתאמן באופן סדיר באיזשהו מועדון כושר יכול לספר לכם בקלות על השינויים הרבים בחייו הפרטיים, וכמובן, בקריירה. להלן סקירה קצרה של ההשפעות המיידיות והחשובות של הספורט על הקריירה שלכם, כדי לשפוך מעט אור על הנושא.
השפעות הספורט על הקריירה
הקריירה שלכם מורכבת מהרבה אלמנטים, ועולה השאלה מדוע אנשים מסוימים מצליחים יותר מאחרים, אפילו כאשר לעיתים על הנייר נראה כי אין הבדלים או אפילו כי יש הבדל לטובת זה המצליח פחות? הסיבות הן מגוונות, והכושר הגופני עומד מאחורי רבות מהן:
1. מראה חיצוני – שני אנשים למדו באותו ביה"ס, שירתו באותה היחידה בצה"ל, ועברו בהצטיינות את אותו מסלול ההכשרה באוניברסיטה. אחד מתאמן באופן סדיר, והשני לא. רוב הסיכויים הם שבראיון העבודה הזהה שלהם, זה שמתאמן באופן סדיר יתקבל, שכן הוא נראה טוב יותר, ומשאיר רושם עז כבר מהכניסה לחדר.
2. ביטחון עצמי – כשמתאמנים באופן סדיר, הביטחון העצמי עולה באופן טבעי, ומתעצם עוד יותר מתוך החיזוקים החיוביים שמתקבלים מהסביבה המיידית ובכלל. ביטחון עצמי הוא כלי-מפתח בקריירה, שכן כמו שכסף מושך כסף, עוצמה מושכת עוצמה, ומי שנמצא למעלה הם אנשים בעלי ביטחון רב. בעל חברה יעדיף אדם עם ביטחון עצמי ומראה מרשים שינהל את החברה שלו.
3. תפקוד בעבודה – הכושר הגופני מעלה את תפקודם של כל מדדי הגוף. ישנם אינספור מחקרים אשר הוכיחו שוב ושוב את השפעתו של הכושר על הריכוז, יכולת הלמידה, ההתאמה, החשיבה והזיכרון, ועוד תפקודים מנטאליים רבים. פועל יוצא של עלייה בתפקודים אלו הוא בהכרח סיכויי הצלחה גבוהים יותר, בכל דבר בו תתעסקו.
על אנדורפינים וקשרים עסקיים
5. שמחת חיים – אנשים שנמצאים בכושר גופני טוב זוכים למנה הגונה של אנדורפינים, כימיקלים המופרשים באופן טבעי במוח ומייצרים מצב של שמחה עד אופוריה. במילים אחרות, אדם המתאמן הוא אדם שמח יותר, ומכאן חברותי יותר ונוטה ליצור קשרים טובים יותר עם הסביבה, כלי חשוב מאין כמותו בפיתוח הקריירה.

6. קשרים חברתיים – מה לעשות, הכול בארץ מבוסס על קשרים, והדבר נכון גם בניהול קריירה. רוב בעלי המשרות המובילות מתאמנים באופן סדיר, והשילוב בין אימון חדר כושר משותף לבין שיחות עסקיות וקשרים עסקיים הוא אחד הידועים. הרבה מאוד עסקאות החלו להירקם בעת אימון כוח משותף, התקדמו בארוחה מפנקת אחרי האימון, והסתיימו בחליפות ועניבות במשרד, עם חוזים מוכנים ועטים שלופים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה