דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום חמישי, 27 במרץ 2014

להיות איש הייטק- הטבות אופציונאליות הנלוות למקצוע

עולם ההייטק הוא ללא ספק הענף האטרקטיבי ביותר בתחום התעסוקה בארץ, או לכל הפחות אחד מהמובילים שבהם. כבר כמה שנים טובות שישראל מצטיינת בפיתוח וייצור טכנולוגיה המופצת ברחבי העולם כולו. עם הספר הפך לעם ההייטק ואנחנו בהחלט מובילים בתחום בקנה מידה עולמי.
מאחר והמסחר בתחום ההייטק מתנהל בסדרי גודל חובקי עולם מדובר על תחום עם הרבה מאד כסף וככזה יש לו את היכולת לתגמל את העובדים שבו בהתאם. אנחנו בהחלט מודעים לתנאי התעסוקה והשכר המרשים שמקבלים עובדי הייטק גם המתחילים שבהם.
אז אם אתם מחפשים כיוון לקריירה תנו לנו לשכנע אתכם למה כדאי לכם לכוון להייטק.
החיים הטובים
·         עובדי הייטק נהנים מדרגות השכר מהגבוהות ביותר במשק כאשר אנשים שמתחילים לעבוד ללא נסיון קודם מתחילים משכר של 10-12 אלף שקלים ולצד הנסיון וההתקדמות בשרשרת הניהול המשכורות מגיעות ל 30, 40, 50 אלף שקלים ואפילו יותר.
·         עובדי הייטק נהנים משירותי השכרת רכב בתנאים מטיבים במיוחד. בשונה מהשכרת הרכב המימוני כפי שאנחנו מכירים אותו, עובדי הייטק נהנים משירותי השכרת רכב תפעולי המספק להם שירות מקיף לצד השימוש ברכב. ליסינג תפעולי הוא שירות הכולל פתרונות תפעול ותחזוקה של הרכב כך שנהג הרכב פטור למעשה מהתעסקות איתו באופן גורף.
·         תנאי העבודה הם נוחים במיוחד. שעות העבודה גמישות, במקרים רבים בארגוני ההייטק העובדים נהנים מאפשרויות לטיסות לחו"ל בין אם במסגרות של כנסים, השתלמויות או ישיבות שאפשר להוסיף להן עוד כמה ימים לטיול במדינת היעד.
·         התנאים הסוציאליים הנרחבים כוללים לא רק הפרשות לקופות חסכון שונות ומשתלמות, מניות ואופציות במקרים רבים ואף אפשרויות לתמלוגי ענק במקרים של מכירות, אלא גם ברמת היום יום באספקטים רחבים יותר. כך למשל ארגוני הייטק רבים מקימים מעוני יום לילדים של העובדים. באופן כזה ההורה מביא את הילד איתו לעבודה, אלא שההורה הולך לעבוד והתינוק נשאר במעון עד לסיום שעות העבודה. הוצאות על אוכל גם הן כלולות בהטבות שמהם נהנים העובדים, כך שכל עובד מקבל חשבון הוצאות או כרטיס נטען שבו יש תקציב יומי לארוחות במסעדות שונות.
·         מסלול קריירה עם אופק ניהולי מובטח כמעט לכל עובד הייטק. שוק ההייטק המפותח טומן בחובו מסלולים רבים כך שבכל נקודה נתונה יש לאן לצמוח ולהתפתח גם מבחינה אישית, גם מבחינה מקצועית וגם מבחינת השכר. השתלמויות, סדנאות ויוזמות נוספות פנים ארגוניות מספקות לעובד את כל הפלטפורמה הדרושה לו בכדי לממש את כל אפשרויות הקידום שעומדות לרשותו.

·         הזדמנות לאקזיט היא מאפיין כמעט ייחודי לשוק ההייטק, וגודל הסכומים המשולמים הם לבטח ייחודיים לתעשיה זו. הייטק הוא העולם היחיד שבו אפשר לבצע מכירה בסכומים שלא נתפסים בכלל ובמקרה זה לכולם יש הזדמנות שווה ואמיתית להרוויח הון עתק.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה