דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שישי, 16 במאי 2014

איך מוצאים עבודה בהייטק עם טיסות לחו"ל

ככל שחלפו השנים, המרכזיות של תחום ההייטק בעולם האקדמיה והתעסוקה התגברה בעשרות מונים. כיום, ידוע דבר אחד: זהו אחד התחומים המאתגרים ביותר ללמוד, וכזה שבו התנאים התעסוקתיים, לאחר מכן, גבוהים פי כמה ביחס למקצועות רבים אחרים. בין עובדי הייטק, בהווה או בעתיד, יש כאלה שלא מסתפקים בכך, ומחפשים, דרך חברות ההייטק הפועלת בארץ, עבודה אשר מבוססת על נסיעות לא מעטות לחו''ל. מי יכול להתאים למשרות כאלה? ואיך מוצאים אותן בין שלל המשרות המוצעות?

למה זקוקים לעובדי הייטק בחו''ל?
זה לא סוד שהעולם שלנו הפך לגלובאלי יותר עם השנים, כאשר רבים תולים זאת, איך לא, בהתפתחות הטכנולוגיה. אחד התחומים בהם דומה כי הגבולות בין מדינות התבטלו להם הוא תחום ההייטק, כפי שבא לידי ביטוי במספר היבטים. חברות ישראליות רבות פותחות משרדים מעבר לים, מה שמאפשר להן לפנות לקהלים חדשים, או אפילו לפתוח בשיתופי פעולה עם גורמים שונים הפועלים אף הם בתחומים מקבילים.
לא ניתן, בהמשך לכך, שלא להזכיר את אותם כנסים מקצועיים, או אפילו תערוכות טכנולוגיות, הנערכים חדשות לבקרים בכל רחבי העולם. תחום ההייטק הוא דינמי, וכזה שאינו נח על שמריו אפילו יום אחד. חברת הייטק בישראל, שאינה מקפידה לשלוח את עובדיה לאירועים אלה, עלולה להישאר מאחור.
כמובן שניתן למצוא סיבות נוספות, ספציפיות יותר, אך המגמה היא זו שחשובה. וכך, בין אינספור חברות הפועלות בארץ אך שולחות את עובדיהן לחו''ל, ניתן להזכיר את חברת hp, קבוצת SQLink, מוטורלה סולושנס ישראל בע''מ ואחרות.

הדרישות שחשוב למלא בדרך לחו''ל
לאחר שמבינים מדוע יש צורך בשליחת עובדי הייטק לאחת מדינות העולם, נדרש להבין מהם הכישורים הנדרשים מעובד ההייטק עצמו. כמובן שאחת מדרישות החובה היא ידע בשפות אחרות, ורצוי ברמת שפת אם: האנגלית היא השפה המקובלת בתחום, אך כמובן ששווקים ספציפיים יותר יצריכו ידע בשפות אחרות.
נקודה חשובה נוספת היא שחברות הייטק נוטות לשלוח לחו''ל רק את העובדים המובחרים ביותר שלהן. לכן, ככל שיש לעובד יותר תארים מתקדמים או הכשרות ספציפיות, וככל שהוא וותיק יותר בתחום העיסוק שלו, כך גדלים הסיכויים שהוא זה שיפעל עבורה מעבר לים. העובד צריך, בהמשך לכך, להיות בעל יחסי אנוש טובים, ולו מכיוון שהפעילות בחו''ל נעשית, כמעט תמיד, אל מול אנשים: קולגות, לקוחות, משקיעים וכיוצא בזה.

כך עושים זאת נכון
על מנת למצוא משרת הייטק הכוללת בתוכה נסיעות לחו''ל, למטרה זו או אחרת, ניתן לבצע מספר צעדים חשובים. כמובן שניתן לחפש מראש משרות הכוללות (או עשויות לכלול) נסיעות לחו''ל, כפי שמפורט בדרישות המשרה, או כפי שמגייסי העובדים בחברה יוכלו ליידע את המועמדים.


חברות השמה הייטק הן, פעמים רבות, הכתובת האידיאלית למציאת משרות הכוללות נסיעות לחו''ל. החברות מחזיקות במאגר משרות רחב, ויכולות להתאים אותן במידה מלאה לצרכים, לרצונות ולכישורים של מחפשי העבודה. לגבי כל משרה מפורטים המאפיינים השונים, כך שאפשר להתמקד במשרות העומדות בתנאי של נסיעות לחו''ל.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה