דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 6 במאי 2014

שעות ארוכות מול מחשב והצורך בפיזיותרפיה

סגנון החיים המערבי המודרני, במיוחד בכל מה שנוגע לסביבת העבודה שלנו עבר שינוים רבים, לא כל כך חיוביים לנו. בבסיסו האדם הוא יצור שזקוק לתנועה. אנחנו בנויים להליכות ולריצות ופעילות גופנית היא חלק אינטגראלי ובלתי נפרד מהבריאות שלנו.
היום, בעידן המודרני, אופי העבודה הוא באפס תנועה. רובינו עובדים מול המחשב במשך תשע שעות, לכל הפחות, במהלך יום העבודה, ואז מגיעים הביתה והופס, שוב מתיישבים על המחשב.
את רוב שעות היום שלנו אנחנו מעבירים בישיבה, מה שמפעיל המון כובד על עמוד השדרה ועלול ליצור בעיות אורטופדיות אמיתיות. למעשה, אנשים רבים סובלים מבעיות פיזיולוגיות שנוצרו כתוצאה מסביבת העבודה הזאת, שמהותה מסתכמת בישיבה רצופה על כסא.
בשנים האחרונות המודעות כלפי העניין נמצאת במגמת עלייה כל הזמן. תחום הארגונומיה הולך ומתפתח ויותר ארגונים לוקחים על עצמם את המלצותיו. יחד עם זאת, הבעיה לא נעלמה לחלוטין ועדיין יש נזקים.
טיפול מנע ושיקום
טיפולי פיזיותרפיה הם פתרון טוב כשנזק נגרם, אבל למרבה הצער הם לא יכולים לפתור את הבעיות כולן. יש מקרים שבהם טיפולי פיזיותרפיה רק יקלו, אך לא יצליחו לשקם. חשוב להבין שפגיעה אורטופדית היא עניין שעלולות להיות לו השלכות חמורות והדבר האחרון שאתם רוצים הוא לחטוף פגיעה. במקרה הטוב זה כרוך רק בכאב איום.
בכדי שלא יהיה צורך להגיע אל טיפולי פיזיותרפיה ולהתפלל לטוב יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות בכדי להקל על עצמכם ולסייע למנוע תרחיש שכזה.
  • קומו מידי שעה לקחת כוס מים ושתו אותה. שתית כוס מים לא תציל אתכם מפגיעה פיזית, אבל זה חשוב וחיוני, וההליכה אל ברז המים תסייע לשחרר את העצמות ולהפיג את המתח שהצטבר במהלך הישיבה.
  • עשו כפיפות. כמובן שאם בא לכם לעשות כפיפות בטן זה תמיד מבורך, אבל הפעם אני מדברת על כפיפות ברכיים. סט של עשר כפיפות לפחות פעם אחת ביום תהיה מתנה של ממש לברכים שלכם.
  • צאו לשאוף אוויר במהלך היום. היחשפו לשמש, למשך רבע שעה, בשעות המותרות. ויטמין D הוא חיוני לגוף ולעצמות בפרט. זה יחזק אתכם, ישפר את מצב הרוח ויעלה את כושר הריכוז.
  • הקפידו על האופן שבו אתם יושבים. פתחו מודעות כלפי הגב ונסו לשמור עליו זקוף, ראש מורם וכתפיים מעט שמוטות. אם אתם לא בטוחים לגבי הפוזיציה הנכונה, ובאופן כללי, מדי יום, אחת ליום גשו לקיר והיצמדו אליו. זה המנח הנכון להיות בו. הקפידו לשמור עליו לאורך היום כולו, על אחת כמה וכמה כשאתם עובדים, בישיבה.
  • הקפידו על תזונה טובה, נכונה ומאוזנת. כך גם על זמני האכילה. זה חשוב לחיזוק המערכת, זה יעזור לכם להשאר עירניים, וזה גם יזכיר לכם שצריך לדאוג לגוף.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה