דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 6 ביולי 2014

נמאס לכם לחפש עבודה בהייטק? יש אלטרנטיבה

חיפוש אחר עבודה בתחום ההייטק יכול להיות משימה מאוד מתסכלת. לא תמיד יש קשר בין הצעות עבודה אטרקטיביות ומתגמלות לבין כישרון, מחויבות או קורות חיים מרשימים. תחום ההייטק מוצף באנשים טובים ובדורשי עבודה שפשוט אין להם מקום. המשמעות היא מספר עצום של צעירים או אפילו בעלי קריירה שפשוט נמאס להם לחפש אחר משרת החלומות. היתרון הוא שיש אלטרנטיבה: שינוי מקצוע באמצעות לימודי תעודה.
הסבת מקצוע באמצעות לימודי תעודה מעניקה ערך מוסף לדורשי עבודה בשוק משוכלל ומתקדם. ראשית, יש לזכור כי לימודי הסבה לא באים על חשבון המקצוע הקודם, אלא פשוט מצטרפים אליו. עם תום הלימודים יכול דורש העבודה ליהנות מערך מוסף ולהציע את עצמו לחברות, ארגונים ופירמות גם בסקטור הפרטי והעסקי. שנית, תעודה בתחום מסוים ברוב המקרים גם מבטיחה עבודה מיידית. אפשר להתחיל את העבודה עם סיום הלימודים, לעבור התמחות קצרה ולהגדיל את ההכנסה החודשית בעשרות אחוזים.
כיצד מחליטים על מקצוע חדש?
השאלה העיקרית לגבי לימודי תעודה והסבת מקצוע היא כיצד בוחרים את המסלול המתאים. בניגוד לתואר ראשון במהלכו הסטודנטים הם חסרי ניסיון או מיומנות, בלימודי הסבה ניתן לנצל את הרקע הקודם על מנת לקבל החלטות נכונות. מי שלא רוצה להישאר בתחום ההייטק יכול לחפש אחר משרות חדשות, להתנסות בחינוך או למצוא תפקיד שיאפשר לו להביא לידי ביטוי את השאיפות האישיות שלו. בנוסף, תמיד אפשר לתאם פגישת ייעוץ עם נציגי מוסדות ההשכלה ולשמוע על מסלולים חדשים.
מקצוע חדש מתאים למי שלא מוצא עניין בקריירה קיימת והיום אפשר לרכוש אותו בכל גיל. בין מגמות הלימודים העיקריות אפשר לראות מסלולי הנדסאות, טכנאות, פיתוח ארגוני, חשבונאות, שוק ההון, כתיבה יוצרת, עריכה לשונית ואפילו גננות או בישול. טווח האפשרויות הוא כמעט בלתי מוגבל: כל אחד יכול להחליף מקצוע וקריירה, בכל רגע נתון ובמינימום של מאמץ.
החיים אחרי ההייטק פחות מפחידים מכפי שאתם חושבים
תנאי הקבלה הנוחים והגמישות עבור בעלי תואר ראשון, תעודה או קריירה מוכיחים שהחיים אחרי ההייטק הרבה פחות מפחידים ממה שרובנו חושבים. הקורסים לתעודה מוצעים במכללות, בתי ספר ואוניברסיטאות בכל רחבי הארץ. דרישות הקבלה אמנם משתנות מאוד בהתאם לסוג התעודה המבוקשת, אך ראיון קבלה מוצלח יכול להבטיח קיצור דרך משמעותי.

מבחינת שכר לימוד, העלות של לימודי תעודה אינה דומה לתשלום על לימודים לקראת תואר ראשון, שני או שלישי. הקריטריונים העיקריים המשפיעים על עלות הלימודים לקראת הסבת מקצוע הם המסלול, המוסד ומשך הלימודים. חשוב לבדוק ולהשוות בין תעודות הגמר ולבחור מוסד לימודים לא רק לפי שכר הלימוד. בסופו של דבר, המטרה של הסבת מקצוע היא להעניק לתלמיד ארגז כלים שיאפשר לו להשתלב בתחום המועדף עליו בקלות ובמהירות. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה