דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 30 ביולי 2014

עובדים ונהנים – מהם התנאים המיוחדים להם זוכים עובדי ההייטק

בעבר, חברות ההייטק נהנו לפנק את העובדים שלהם ברכב חדש במסגרת מסלול ליסינג תפעולי. מאז, הבועה התפוצצה וחברות רבות מציעות לעובדים שלהם הטבות קבוצתיות בחברת ליסינג במסגרת ליסינג פרטי לעובדי הייטק. על מה מדובר? התחילו לקרוא

מסלולי ליסינג פרטי
נכון להיום יש חברות וסוכנויות ליסינג שמציעות ליסינג פרטי במחירים משתלמים ותנאים אטרקטיביים לעובדי חברת ההייטק וסקטורים נוספים. בסיום תקופת הליסינג, עובד ההייטק יחליט האם הוא מעוניין להיות בעליו של הרכב ולרכוש אותו תמורת הסכום היחסי שנשאר משווי הרכב. האפשרות השנייה היא לשדרג את למכונית חדשה ולהתחיל בעסקת ליסינג חדשה. בליסינג פרטי יד ראשונה עובד ההיי טק יקבל רכב חדש תמורת תשלום התחלתי של עד עשרה אחוזים ותשלום חודשי קבוע של סכום ידוע מראש. בליסינג פרטי יד שנייה הוא יקבל  רכב באותם תנאים, כאשר כאן חברת הליסינג תבטיח ללקוח שהרכב עבר את כל הבדיקות והטיפולים השונים.

ליסינג תפעולי או מימוני פרטי?
בעבר, רוב עובדי ההייטק זכו להצעה של רכב חדש במסלול ליסינג תפעולי. מסלול זה היה אטרקטיבי ביותר משום שחברת הליסינג הייתה זו שדאגה לכל הקשור אל הטיפול השוטף של המכונית לאורך כל שנות החוזה. דבר זה כלל תיקונים, טיפולים תקופתיים ועוד. כיוון שבשלב מסוים חברות ההייטק נקלעו למציאות לא פשוטה הם החליטו לוותר על הליסינג התפעולי והחלו מציעים לעובדים שלהם אפשרות של ליסינג פרטי לעובדי חברת הייטק. ליסינג זה כולל הטבות שונות מבחינת תנאי התשלום החודשי וסוג הרכב שמוצע לעובדים. בליסינג, הבעלות על הרכב תמיד תהיה של חברת הליסינג עד אותו שלב בו הלקוח מחליט לקנות את הרכב, דבר שמאפשר לכל עובד שמעוניין לקנות רכב הצעת מימון חכמה ואפשרות לבחון האם אותו סוג רכב אכן מתאים לצרכיו ובסים החוזה לקבל החלטה האם לרכוש אותו או לנסות רכב אחר במסגרת מסלול ליסינג חדש.

ליסינג תפעולי לעובדי הייטק

בשנים האחרונות ירדה הכדאיות של רכב בליסינג תפעולי לעובד ההייטק. תקנות המיסוי שהשתנו השפיעו רבות על העניין וכיום רוב עובדי ההייטק מעדיפים מסלול פרטי של ליסינג. עובדי ההייטק שהיו במסגרת מסלול ליסינג תפעולי טוענים שהוא משתלם רק אם נוסעים ברכב מרחק שנתי שעולה על עשרים אלף קילומטרים. נכון להיום עובד שמעוניין בליסינג תפעולי מטעם אותה חברה בה הוא עובד, יצטרך לשלם סכום חודשי גבוה לחברת הליסינג. יש טוענים שהדבר משתלם וזאת משום שהם גומעים עשרות אלפי קילומטרים בשנה וחברת הליסינג דואגת לכל הקשור אל התפעול, הטיפולים, הטסטים והתחזוקה של הרכב. אחרים טוענים שאין זה משתלם ומחליטים ליהנות מרכב במסלול ליסינג פרטי, בו המעביד מאפשר קבלת הטבות בחברת הליסינג אך אינו צד בהסכם בין העובד לחברת הליסינג.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה