דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שבת, 2 באוגוסט 2014

ניהול קופות גמל לעובדי הייטק

בשנים האחרונות ניתן לראות שאנשים רבים שוכרים את שירותיהם המקצועיים של מומחים בתחום ניהול קופות גמל. מאמר זה יגולל בפני הקוראים מהי קופת גמל ומהו ניהול של קופות אלו לעובדי הייטק וקהלים נוספים.

מהי קופת גמל?
נכון להיום אחד מהכלים הפנסיונים החזקים ביותר הן קופות הגמל. כאן מדובר על קופות שמאפשרות הן לשכירים והן לעצמאיים לחסוך חלק מהסכום החודשי אותו הם מרוויחים לגיל הפרישה. קופת גמל מאפשרת לעמיתים לקבל קצבה חודשית לאחר גיל הפרישה או סכום חד פעמי וזאת בהתאם לבחירתם. חשוב לשים לב שיש סוגים שונים של קופות מסוג גמל וכל אחת מהן שונה הן מבחינת תנאים, קהלי יעד ותקופת חסכון. כל אדם שמעוניין לחסוך יכול לעבור ממסלול אחד לשני ללא שום פגיעה בזכויות המגיעות לו. קופות הגמל בישראל הן תחת פיקוח של משרד האוצר והחוק הוא זה שקובע את הכללים השונים לגביהן, אם מדובר על התאריכים, פרקי הזמן להפקדת הסכומים ומועדי משיכת הכספים האפשריים מקופת הגמל.

מהו ניהול קופת גמל?
יש שתי אפשרויות בכל הקשור אל ניהול של קופות גמל. האפשרות הראשונה היא לתת לגופים המוסדיים לנהל את קופת הגמל. האפשרות השנייה היא לנהל אותה בצורה עצמאית. רוב האנשים מעדיפים לתת למומחים את שרביט הניהול וזאת על מנת להבטיח לעצמם כי כספם מנוהל בצורה המקצועית והטובה ביותר. יש לקחת בחשבון כי תיקים שמנוהלים על ידי מנהלי תיקים תמיד יחייבו את העמית לשלם דמי ניהול למנהל הקופה.

קופות גמל- השוני בין הקופות השונות
רוב האנשים מעוניינים בקופת גמל משום שהיא מאפשרת להם לחסוך לטווח ארוך או לתקופה קצרה יותר. בנוסף, יש הטבות מס רבות שהופכות את ההפקדה לכדאית יותר בהשוואה אל מסלולי חסכון סטנדרטיים. חשוב לדעת שיש שוני משמעותי בין הקופות השונות המוצעות לקהל הרחב ולקהלים ספציפיים:
  • שכר כבסיס- יש קופות שההפקדה אליהן מתבססת על שכר בסיס קבוע ואילו אחרות שמאפשרות למפקיד העצמאי לקבוע את סכום ההפרשה החודשית.
  • כללי הניכוי- כל קופה ואחוזי הניכוי שלה מהמעסיק ואחוזי ההפקדה של העובד.
  • זמן החסכון- שוני באורך תקופת החסכון של קופת הגמל.
  • זכויות- זכויות העמית, תקופת הזמן בה הן נשמרות והאם הן תקפות במקרה של החלפת מעסיק.
  • משיכת כסף- המועד שבו ניתן למשוך את הכסף מהקופה (זקנה, נכות, אבטלה ועוד). יש קופות שמאפשרות משיכה של סכום הוני (סכום אחד וחד פעמי) ואילו אחרות מאפשרות קצבה חודשית.
  • ניהול- הגוף המנהל את קופת הגמל, אם מדובר על חברת ביטוח, בנק, קרן פנסיה ועוד.
  • אופן צבירת הזכויות – הטבות קבועות או הפרשות חודשיות קבועות.


אלו הם רק חלק מהדברים אותם יש לקחת בחשבון כאשר בוחרים קופת גמל. יש קופות שמיועדות ספציפית לקהלים מסוימים, כמו למשל עובדי הייטק. כאן מדובר על קופות שמותאמות לרוב להפרשה של סכומי כסף גבוהים מדי חודש והטבות רבות לקהל יעד זה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה