דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שבת, 2 באוגוסט 2014

עובדי היי-טק הכירו את בעיות העינים הנגרמות מעבודה ממושכת מול מחשב

בעידן הטכנולוגי בו אנשים רבים עובדים אל מול מסכי המחשב, החלו רבים לרקום דעות נחרצות אודות הנזקים העתידיים שעלולים להתפתח כתוצאה מישיבה ממושכת אל מול מסך המחשב. עובדי היי-טק בעיקרם נמצאים שעות רבות אל מול מסך המחשב ובכדי לעשות סדר בדעות הרווחות באשר לנזקי עיניים בחרנו להציף את הבעיות ולהציע דרכים לשיפור המצב ופתרון הבעיות.
בראש ובראשונה נפתח בעובדה כי הקרינה אשר נפלטת ממסך המחשב אינה חושפת את העיניים לנזקים או סיכונים משום שרמת הקרינה אינה גבוהה ואינה גורמת לנזק ובטח שבטח לא לנזקים בלתי הפיכים.

על אף שהנזקים הנגרמים מהקרינה אינם מהווים סיכון מהותי, ישנו סימפטום מוכר הנקרא Computer Vision Syndrome שגורם למי שמצויי זמן ממושך אל מול מסכי המחשב לכאבי עיניים, לאיבוד פוקוס, לדמע רב ולעיתים אף לכאבי ראש.

היו זהירים אך לא פרנואידים
כאמור ישיבה ממושכת אל מול מסכי המחשב גורמת לבעיות עיניים ולאי נוחות אך אין היא גורמת לנזקים כגון גלאוקומה או עיוורון מוחלט. אם גם אתם רוצים להימנע מאי נוחות ובעיות עיניים כמו גם כאבי ראש, השתדלו לשבת במרחק של לפחות 50 ס"מ ממסך המחשב, בעוד השליש העליון של המסך מצויי בגובה העיניים שלכם. ישיבה ממושכת אל מול מסך המחשב המאפיינת בעיקר את עובדי ההיי-טק אך לא רק, גורמת לשרירי העיניים להתקבע אל מול מסך המחשב. בכדי "לשחרר" את השרירים המקובעים במהלך העבודה, עליכם לקום מהמחשב בכל מספר שעות ולהביט אל אובייקטים מרוחקים כך תוכלו לשחרר את הפוקוס.
תופעה נוספת ומוכרת בקרב עובדי הייטק היושבים אל מול מסך המחשב שעות ממושכות היא חוסר במיצמוץ העיניים. אי מיצמוץ גורם לקרנית להתייבש ועל מנת להימנע מיושב בעין, יש להזכיר לעצמכם למצמץ בתדירות גבוהה. בין אם אתם מרגישים שהקרנית והעין יבשה ובין אם אתם לא מרגישים ביובש, חשוב שתשתמשו בתכשירים המייצרים דמעות מלאכותיות כדי להימנע מהיובש.

תסמונת ראיית מחשב
עבודה ממושכת של עובדי הייטק אל מול מחשב עלולה לגרום בין היתר לטשטוש בראייה, לצריבה וקושי במיקוד העיניים ורגישות לאור. שימו לב כי כל עוד סביבת העבודה בה אתם נמצאים מותאמת לעבודה ממושכת אל מול מחשב לרבות גודל החלל עוצמת האור ופיזורו, הרי שהבעיה מתגמדת והסיכוי שלכם לסבול מתסמונת ראיית המחשב הופכת למזערית. העיניים של מי שיושב אל מול מסך המחשב מתאמצות יותר מהרגיל משום שזווית הראייה רחבה יותר והפיקסלים מונעים מהעניים להתמקד באובייקט.


כאמור ישיבה ממושכת אל מול מסך המחשב במהלך היום יום עתידה לגרום לתסמונת, אך לא לנזקים בלתי הפיכים וכל עוד אתם נמצאים בסביבת עבודה המותאמת לעבודה ממושכת אל מול מחשב, הרי שהתסמונת יכולה להיות מזערית אם בכלל. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה