דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 27 באוגוסט 2014

משרות הייטק בתחום המובייל

בשנים האחרונות ניתן לראות פרסום של משרות רבות בתחום המובייל בלוחות הדרושים בהייטק. במאמר זה נסביר מדוע משרות אלו זוכות לפופולאריות כה גדולה ונעלה על הכתוב את המשרות המובילות ואת אלו שרבים חוזים שיכבשו את עולם ההייטק בעתיד הקרוב.

העבר לעומת ההווה
לאור ההתפתחויות בשנים האחרונות ניתן לומר שמשרות ההייטק המבוקשות ביותר הן משרות בתחום המובייל. אם בעבר, משרות בתחומי התוכנה, ניהול פרויקטים וחומרה היו המשרות המבוקשות ביותר, כיום קיימת מגמה הולכת וגדלה של משרות בתחומי השיווק והמובייל. הטכנולוגיה התקדמה בצעדי ענק ולא פסחה על ישראל. דבר זה הוביל לכך שלרוב האנשים יש מכשירי סמארטפונים חדישים, כמו למשל אייפון s5, מחשבים ניידים וטאבלטים. הדבר גם הוביל למצב בו תחום פיתוח האפליקציות למערכות הפעלה IOS ואנדרואיד, עולם אבטחת המידע ובניית אתרים סלולאריים הם חלק מרשימת משרות ההייטק המבוקשות בתחום המובייל.

מפתחי מובייל- המשרה הנחשקת
מדי כמה חודשים ניתן לראות זינוק ברמת הביקוש למפתחי מובייל. דבר זה כולל תנאים יפים והכנסה משתלמת לכל מפתח שעונה על הדרישות של משרת פיתוח בתחום המובייל. השכר הממוצע למועמד בעל ניסיון של שנתיים הוא בסביבות העשרת אלפים ₪ וככל שהוא יצבור שנות וותק וניסיון בתחום, כך גם השכר שלו ינסוק לסכום של כעשרים אלף ₪ ויותר. הדרישה הגדולה נוצרה בעקבות הביקוש האדיר של הצרכנים לאפליקציות שונות בתחום המוביל, דרישתן של חברות שונות לפיתוח אפליקציות ספציפיות לחברה שלהן וללקוחותיהן והגידול במספר החברות שנפתחו בתחום המובייל (אם מדובר על חברות הזנק או חברות וותיקות שהחלו להציע שירותי פיתוח שונים למובייל). נכון להיום, יש חברות רבות שאינן שמות דגש על לימודי תואר בתחום מדעי המחשב ומסתפקות במצוינות בקורסים בתחום ובחינת המועמד למשרה על ידי ראיון אישי ותרגילים מעשיים שונים בתחום הפיתוח.

משרות בתחום DevOPs
תחום נוסף של משרות הייטק שהולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות הוא תחום ה- DEVOPS. כאן מדובר על תפיסה מסוימת בתחום ההייטק שעיקרה הוא לקרב את כל הקשור אל הפיתוח אל האופרציה עצמה.  כלומר, הדרישות לשינויים והשינויים עצמם יתרחשו במהלך הפיתוח עצמו, דבר שיחסוך בצורה משמעותית בכל הקשור אל זמנים ויספק מענה מיידי לכל אותם שינויים דינאמיים בשוק המובייל ותחומים נוספים במהלך הפיתוח עצמו. המשרות כאן הן בתחום הפיתוח ובתחום הארגון.

משרות נוספות בתחום המובייל
התחזית של המומחים מצביעה על כך שבעתיד הקרוב תהיה דרישה גדולה למשרות בתחום ההצפנה, משרות שונות בתחום פיתוח כלי אבטחת מידע למובייל ומשרות בתחום פיתוח מנועי חיפוש למובייל. בינתיים התחומים המובילים הם פיתוח אפליקציות לאייפון ואנדרואיד, קורס פיתוח יישומים שונים לפלטפורמה של האייפון, קורס בדיקות אפליקציות של מובייל ועוד.


לסיכום, כל הנתונים במאמר זה מובילים למסקנה שאם אתם מעוניינים להתחיל ולבנות קריירה בתחום ההייטק, משרות שונות בתחום המובייל, השיווק והDEVOPS- יובילו אתכם למסלול הנכון בעולם ההייטק. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה