דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 31 באוגוסט 2014

מקצועות הייטק מבוקשים

תחום ההייטק ממשיך לשמור על האטרקטיביות שלו ומדי שנה ניתן לראות גידול בכמות דורשי העבודה. התחום מזוהה עם שכר גבוה, תנאים אופטימאליים וסביבה נעימה. חברות הייטק מפוזרות בכל רחבי הארץ ולעיתים ניתן לעבוד בהן כבר במהלך הלימודים. השאלות העיקריות הן באיזה מקצוע ניתן להביא לידי ביטוי את היכולות האישיות ברמה הטובה ביותר, היכן מובטח תגמול משתלם ואיפה עדיין קיים חוסר בעובדים איכותיים.
ההתמחות המבוקשת ביותר היא במקצועות אבטחת מידע ומחשוב ענן. המעבר לשימוש המוני באתרי אינטרנט מקוונים והצורך במחשוב ענן העלו את הדרישה לעובדים עם התמחות דומה. מקצועות אבטחת מידע משולבים בתוך חברות פרטיות וגופים ציבוריים, ניתן להתקדם מהם במהירות והם חושפים את העובדים אל אפיקי קריירה חדשים ומרתקים. בנוסף, בנושא של מחשוב ענן ושרתים וירטואלים ישנו ביקוש הנובע מהשימוש הנרחב בכוח עיבוד ומחשוב דרך האינטרנט. שרתים וירטואליים מייצרים את הדרישה להתמקדות באבטחת מידע וביקוש העיקרי הוא עבור מנהלי אבטחת מידע, יועצי אבטחת מידע וכדומה.
מיהו מנהל מערכות מידע?
אי אפשר לדבר על מקצועות הייטק מבוקשים מבלי להתייחס אל התוכן והמידע. בהקשר הזה כדאי להזכיר את התפקיד של מנהל מערכות מידע, או בראשי תיבות CIO - Chief Information Officer. זהו עובד האחראי על עיצוב אסטרטגיית המחשוב של החברה. מטרתו למצוא את הפרדיגמה הטובה ביותר לתמיכה בפעילות העסקית של החברה על בסיס המחשוב הקיים. מנהל מערכות מידע הוא בעל אחריות כוללת על מערכות המידע בארגון, על מתן שירותי טכנולוגיית מידע למשתמשים ועל תהליכי פיתוח, הקמה ותחזוקה של מערכות תשתית ואפליקציות.
הביקוש לעבודה בניהול מערכות מידע מבוסס על היכרות עם הצורך הקיים של גופים, חברות וארגונים. עבודה בתחום הזה כפופה ישירות לדרג הניהולי ובאמצעות השגת יעדים תוך עמידה במסגרת תקציב וזמנים ניתן להתקדם במהירות. מעבר לכך, מנהל מערכות מידע אחראי על כתיבת מסמי מדיניות, על כתיבת נהלים ועל אבטחת מידע או יכולת התאוששות טכנולוגית מאסון.
הטכנולוגיות הירוקות מגיעות להייטק
עוד נושא לוהט הזוכה לביקוש בקרב דורשי עבודה הוא התמחות בטכנולוגיות ירוקות. השילוב בין הייטק לבין טכנולוגיות ירוקות צפוי ללוות אותנו בעתיד הקרוב, בעיקר בשל השאיפה למצוא את האיזון האידיאלי בין ניצול המשאבים לבין שמירה על כדור הארץ. חברות המטפלות באנרגיות ירוקות מקבלות משאבים ועידוד מהמדינה ומגופים נוספים. מי שמתמחה בתחום הזה יכול לגייס כסף לפרויקטים חדשנים, להעלות את השכר עבור העובדים ובסופו של דבר גם להפוך את העולם לנקי יותר.

הייחודיות של התמחות בטכנולוגיות ירוקות (קלינטק) היא שמדובר על נושא הנמצא בתהליכי התהוות. במילים אחרות, קשה לסמן את המקצועות הבולטים והביקוש הוא מטבע הדברים עקרוני וכללי. מצד שני, כנראה שכדאי להמשיך לעקוב על מנת להיות במקום הנכון ובזמן הנכון. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה