דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום חמישי, 2 באוקטובר 2014

אפיקי חיסכון פנסיוני לעובדי הייטק

כל אדם שמתקבל לעבודה בתחום ההייטק, חייב לוודא שבהסכם העבודה שלו יש סעיף הפרשות לתנאים סוציאליים. חשוב לקחת בחשבון שתחת סעיף זה מופיעים סעיפי חובה וסעיפי בונוס/הטבה. נכון להיום, חיסכון פנסיוני הוא בגדר חובה לכל אדם בישראל.

תנאים סוציאליים- חסכון פנסיוני בהייטק

יחד עם ההפרשות למוסד לביטוח לאומי ותשלום קבוע של מס בריאות, ביטוח פנסיוני גם הוא חובה. כל מעסיק חייב לשלם עבור העובדים שלו ביטוחים פנסיונים שמבטיחים להם שבעת פרישה יהיה להם סכום כסף ממנו הם יוכלו לחיות. הפרשות נוספות, הן בגדר הטבה. ביטוח פנסיוני בדמות קרן פנסיה או ביטוח מנהלים יכללו  תשלומים חודשיים של המעסיק והעובד לקרן פיצויים, תגמולים ובמקרה של ביטוח מנהלים גם אובדן כושר עבודה, כלומר תוכנית חסכון למקרה של פרישה מהעבודה או פרישה לגמלאות ועוד אפשרויות שתלויות ברצונות של המנהל והעובד (ביטוח סיעודי וביטוחים נוספים). חשוב לדעת שכאשר מחליטים לפרוש ממקום עבודה אחד, ניתן לפדות את כל הקשור אל התגמולים ואל הפיצויים השונים באותו ביטוח פנסיוני, אך מס הכנסה ייקח מכם שיעור מס מסוים. בנוסף, אם עוברים למקום עבודה חדש ניתן לבקש שהמעסיק ימשיך את ביטוח המנהלים או קרן הפנסיה הקודמת.

אפיקי חסכון שונים לתקופת הפנסיה

לכל עובד הייטק יש את הזכות לבחור את אותו אפיק פנסיוני בו הוא מעוניין. בגיל פרישה יש אפשרות לבחור לקבל כסף מהמקורות הבאים:
  • ביטוח לאומי- סכום קבוע שניתן לכל אזרח ישראלי ששילם במהלך חייו את דמי הביטוח הלאומי. חשוב לקחת בחשבון שדמי הביטוח הלאומי ניתנים רק לעובדים שפרשו לפנסיה בהתאם לגיל הפנסיה בישראל ולאנשים שמוגדרים כתושבי המדינה לפחות עשר שנים.
  • חסכון פנסיוני- כאן מדובר על כסף שמגיע מהחיסכון הפנסיוני של אותו אדם במהלך השנים לביטוח המנהלים, קרן הפנסיה ו/או קופת הגמל. כאן מדובר על כל חסכונות פנסיונים שהוגדרו כחובה משנת 2008 על כל אדם שמעסיק עובדים. חסכונות פנסיוניים מוכרים וזכאים להטבות מס.
  • חסכון פרטי- כספים מחסכונות פרטיים שאדם עשה על דעת עצמו ואין עליהם שום הטבות מס.

חסכונות פנסיונים- במה לבחור?

כל עובד הייטק זכאי לבחור את החיסכון הפנסיוני שמשרת אותו בצורה הטובה ביותר, הוא יכול לבחור בקרן פנסיה ללא חסכון, בביטוחי מנהלים שכוללים שילוב של חסכון וביטוחים שונים או קופת גמל. בשנים האחרונות עובדים רבים מחליטים לבחור בקופת גמל. החלטה זו נובעת כתוצאה מהיתרונות הרבים של קופות הגמל בישראל.  כיוון שיש קופות רבות, חיפוש קופת גמל צריך לכלול את הפרמטרים הבאים:
  • גודל- יש קרנות גדולות לעומת קטנות ואישיות יותר וכל אחד צריך להחליט מה מתאים לו.
  • רמת סיכון- כל קופת גמל ורמת הסיכון אותה המנהלים שלה לוקחים.
  • דמי ניהול- יש לבדוק מהם דמי הניהול הנדרשים במסגרת אותה קופת גמל בה אתם מעוניינים.


לסיכום, יש מספר אפיקים פנסיוניים מתוכם ניתן לבחור. בשנים האחרונות עובדי הייטק רבים ממשיכים את התוכנית הפנסיונית ממקום העבודה הקודם ורבים מחליטים על קופת גמל כתוצאה מהיתרונות הרבים שלה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה