דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 9 בדצמבר 2014

איך תדעו כי הייטק הוא התחום בשבילכם - טיפים והמלצות

בחירת מסלול לימודים היא אינה משימה פשוטה, בעיקר עבור מי, שמתלבט בין הכנסה מכובדת לבין עשייה המשויכת לתחביביו. לימודים עתידים להוות את תחילת הקריירה העתידית, אך איזו קריירה אתם באמת רוצים לפתח? אם תחום ההייטק מסקרן אתכם, בשל השמועות הרבות שאופפות את התחום, כדאי שתכירו אותו על בוריו ותוודאו כי אתם אכן מתאימים לתחום ואכן תצליחו לשרוד אותו לאורך זמן. כמו בכל תחום תעסוקתי, גם תחום ההייטק מאגד בתוכו יתרונות וחסרונות, אותם עליכם להכיר. צאו איתנו למסע בין המילים והכירו את היתרונות והחסרונות של תחום ההייטק.
התכונות שיסייעו לכם להשתלב בתחום ההייטק
אם אתם עומדים לפני הבחירה המיוחלת ועתידים להשתלב במסלול לימודים, נכון שתסתייעו ביעוץ או הכוונה ללימודים על מנת שלא תתחילו ללמוד ותגלו בדיעבד כי בזבזתם את זמנכם היקר.
אתם אוהבים לשבת שעות אל מול המחשב – אם אתם אוהבים לשבת אל מול המחשב (לעיתים שעות ארוכות) כנראה שתחום ההייטק יכול להיות מתאים גם לכם. משום שהייטק מאגד בתוכו ישיבה ממושכת אל מול המחשב, עליכם להיות בטוחים שלא תפתחו "קוצים" שיגרמו לכם לאי שקט במהלך היום יום.
אתם יצירתיים ואוהבים להעלות רעיונות חדשים – אם אתם יצירתיים ורעיונות, כמו גם מחשבות חדשות מתרוצצות במוחכם הקודח, הרי שאין ספק כי תחום ההייטק הוא התחום שנכון לכם להשתלב בו. הייטק הוא תחום חדשני המאפשר לעובדיו להביע את רעיונותיהם ומחשבותיהם ולתרום במידה זו או אחרת להתפתחות העסקית.
אתם לא מפחדים מעבודה קשה – תחום ההייטק הוא תחום מאוד תובעני ודורש עבודה קשה, לעיתים למשך שעות רבות. אם אתם לא מפחדים מעבודה קשה, הרי שאין כל סיבה שלא תשתלבו בתחום זה, אך אם אתם מחפשים בכל יום בשעה חמש להפיל את העט מהיד ולרוץ אל הים, הרי שתחום זה יוטל בספק וכדאי שתשקלו בשנית את ההשתלבות בו.
אתם אוהבים ללמוד כל יום מחדש – לעיתים עבודה בתחום זה דורשת מכם ללמוד דברים חדשים כדי לשמור על התפתחות וקצב השוק. העבודה בתחום אינה מונוטונית ופעמים רבות תדרשו ללמוד דברים חדשים כך שאם שגרה לא מדברת אליכם ואתם אוהבים לפתוח את הראש וללמוד דברים חדשים, מצאתם את ייעודכם.
עבודה מתגמלת ומעניינת
תחום ההייטק כמו למשל תחום קידום אתרים דורש מעובדיו להיות בעלי תכונות רבות ומגוונות אך עליכם לזכור כי כל עוד תשקיעו במקום העבודה וכל עוד תתחברו לעשייה שלכם, הסיכוי שתיהנו בחיים ממספר מישורים במקביל (הן מהמישור התעסוקתי, מהמישור הכלכלי והן מהמישור האישי) גדל משמעותית.

לסיכום- בבואכם להשתלב בתחום ההייטק (ולמען האמת בכל תחום), עליכם לבחון את התכונות האישיות הטמונות בכם באופן טבעי ולוודא כי הן תואמות את דרישות התחום באופן כללי, ואת דרישות התפקיד אותו אתם עתידים למלא באופן ספציפי. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה