דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 15 בפברואר 2015

איך להתחיל קריירה בהייטק?

שוק ההייטק – תחרות וחדשנות

שוק ההייטק הוא לא עוד תחום עיסוק ממגוון תחומי העיסוק האפשריים לישראלי הממוצע. מדובר בתחום שהוא הרווח הגדול והסיכון הגדול במציאות הכלכלית שלנו, ובענף העבודה והייצוא החשוב ביותר שלנו. ולמה אנחנו מדברים על רווח גדול וסיכון גדול? כי אנשי הייטק מרוויחים יותר. אי אפשר להתעלם מזה – המשכורת הממוצעת לאיש הייטק – בין אם מדובר בתפקיד QA או במנהל – גבוהה משמעותית מהממוצע בשוק לבעלי משרות מקבילות. לכן, אין זה מפליא כלל שהשוק עמוס באנשים מוכשרים ובחברות מתחרות – וכאן בדיוק הסיכון הגדול. בשביל שחברת הייטק תצליח, היא צריכה יותר מצוות מוכשר והצלחה ראשונית – היא צריכה דרייב להיות הכי מצליחה, צעד אחד לפני המתחרים, והיא צריכה למצוא דרכים להמציא את עצמה מחדש. ואיך אתם יכולים להשתלב בתעשייה כזאת, שהתחרות האנושית בה כל כך איכותית ונרחבת? מדובר במשימה לא פשוטה, אבל רחוקה מלהיות בלתי אפשרית.

אי אפשר להתחיל בלי להתאמץ

מדובר, בסופו של דבר, בעניין ברור. מספר מסיימי התואר במדעי המחשב, בוגרי ממר"ם או 8200 או התוכניתנים המתחרים – הולך וגדל משנה לשנה. איך תבדילו את עצמכם מההמון? מאמץ ועבודה קשה. בין אם בשליחת קורות חיים ונסיעות לראיונות שונים ומשונים בכל חברה שתסכים לראיין אתכם, ובין אם בניסיון להיות האדם הנבון והמוטיבציוני ביותר מבין כל המתראיינים – עם שכל לבד לא הולכים למכולת. חייבים להיות נמרצים, להראות נכונות לעבוד בכל מקום שמתראיינים אליו, ובעיקר – להתאמץ.

להתחיל מלמטה

מזה, יותר מכל דבר אחר, אסור לפחד. כמו למשל בתחום קידום אתרים , לפעמים אנחנו מוצאים את עצמנו בסיטואציה שבה אנחנו מרגישים outdated – כי הפעם האחרונה שהתעסקנו בתחום הייתה בצבא, או בתחום שונה מזה שבו אנחנו רוצים להתקדם, או לפני כמה שנים – אך גם במצב כזה אסור להתייאש. אסור לנו לפחד להתחיל מלמטה ולהתקדם, כי במקרים רבים זה הפתח המשמעותי היחיד שנקבל להתחלת קריירה בהייטק – אפילו ברוב המקרים, אם אין לנו מזל רב או קשרים במקומות הנכונים. להתחיל לעבוד ב-QA בחברת הייטק שבה אנחנו בטוחים שאנחנו מוכשרים יותר מהמפתחים יכול להיות מייגע, אך זוהי בדיוק הפלטפורמה שממנה נתקדם לעבודות שנמצה בהן את עצמנו יותר.

יצירתיות, יכולת ונחישות


ואיך בדיוק נתפתח? כמו בתחום קידום אתרים במנועי חיפוש, מדובר בשילוב של כמה אלמנטים שיוכיחו לממונים עלינו שאנחנו מה שהם מחפשים. האלמנט הראשון, שאין איך לבטל אותו, הוא ותק. עובד שמוכיח את עצמו לאורך זמן בחברה יקודם בסופו של דבר מתפקיד זוטר, וחשוב שנהיה סבלניים ונחכה להזדמנויות המתאימות. אם אנחנו מרגישים שאלה לא יגיעו – לא להתבייש לחפש אלטרנטיבות במקומות אחרים, בהם נקודם בזכות הניסיון שצברנו במקום אחר. אבל ותק לא מספיק, וגם איתו לא הולכים למכולת. לעובד בהייטק חשוב להראות יצירתיות, ויכולת להוציא את המרב ואת הטוב ביותר מסיטואציות מסובכות. למדתם מדעי המחשב, יש לכם ניסיון בתחום – אבל בלי הניצוץ הנוסף הזה יהיה לכם קשה להתקדם לטווח הרחוק. תפתחו את עצמכם עוד ועוד, תשקיעו בהכשרות נוספות, תשקיעו בקשרים הפנים-חברתיים שלכם – וככה תמצאו את עצמכם בתור בורג חשוב בתעשייה המצליחה ביותר בארץ. והכל מתחיל, כמובן – בנחישות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה