דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 24 במרץ 2015

מה מושך אנשים לעבוד בהיי-טק?

תעשיית ההיי-טק – מובילה את השוק ומתפתחת כל הזמן

למי שמסתכל עליה מבחוץ – תעשיית ההיי-טק נראית כמו עולם לא ברור וזוהר של שכר גבוה ועבודה קלה. למי שחי אותה מבפנים – היא נראית קצת אחרת, אבל אין ספק שמדובר בתעשייה שכמעט כל עובדיה מרוצים מאוד מהשתייכותם אליה. תעשיית ההייטק בעולם כולו היא המגזר העסקי שנשאר רווחי ומשתלם באופן העקבי והבולט ביותר – והדבר נכון, כמובן, גם במדינת ישראל. עולם ההיי-טק הישראלי מוביל את התעשייה הישראלית ואת העולם העסקי הישראלי כולו, ונשאר לאורך זמן המגזר העסקי הרווחי ביותר לעצמאיים ולשכירים גם יחד, והאפשרות הקוסמת ביותר ליצירת הון משמעותי בזמן קצר. ואכן – אנחנו שומעים חדשות לבקרים על עוד חברה או יוזמה ישראלית שנמכרת בעשרות ומאות מיליוני דולרים לענק הבין לאומי התורן – ועל ישראלים כמונו שעושים את המכה בעולם ההיי-טק.

היתרונות הכלכליים והתעסוקתיים של עבודה בהיי-טק

כאמור, היתרונות הבולטים ביותר של עולם ההיי-טק הם יתרונות כלכליים ותעסוקתיים. הכשרה של אדם בתעשיית ההיי-טק היא לא הכשרה ארוכה ביחס לכל מגזר עסקי אחר – ובחלק מהמקרים לא נחוץ הרבה יותר מאוריינטציה טכנולוגית והכשרת תעודה קצרה יחסית. אקדמאיים בתחום, מתכנתים מסוגים שונים ואפילו יוצאי צבא שעסקו בעולם ההיי-טק הצבאי משתלבים בתעשיית ההייטק ומוצאים בגיל צעיר יחסית משכורות גבוהות בהרבה מהממוצע בשוק. יש להבהיר שלא מדובר פה בכסף קל – עובדי תעשיית ההיי-טק נדרשים לעמידה בסטנדרטים מחמירים ונוקשים של איכות ובעבודה מתישה ולעתים גם מפרכת – אך אין ספק שמבחינה רווחית יש יתרון גדול בעולם זה. משכורות השכירים בתעשיית ההייטק הם ההוכחה הברורה ביותר והסיבה הפשוטה ביותר לרצון של אנשים להשתלב בה – כשהן ניצבות באופן עקבי בראש הטבלאות היחסיות של משכורות השכירים בארץ.

לא רק כסף – תנאי העסקה וסטנדרטים גבוהים של עבודה

הבנה שחלחלה לעולם העסקי כולו – שהייתה מאז ומעולם דבר ברור בעולם ההיי-טק – היא שמשכורות לבד לא שומרות על עובדים מרוצים. תנאי ההעסקה וסביבת העבודה של העובדים חשובה לא פחות ואולי יותר – בשמירה על רמת עבודה גבוהה ועל עובדים מרוצים ומאושרים. זה מתחיל בדברים הקטנים – מוצרים כמו סודה בר או מכונת קפה במטבחון המשרד – וזה נגמר בסביבה ובמרכיבים גדולים ומשמעותיים בהרבה. בחברות היי-טק גדולות לא נדיר כלל לראות שירותים כמו צהרונים לילדי העובדים, אזורי הנאה והירגעות בתחום המשרד ודברים אחרים שהופכים את סביבת העבודה לגן עדן תעסוקתי. כל זה לפני שאנחנו מדברים על תנאי העסקה אחרים – רכב, ביטוחים וקרנות השקעה וכדומה. כל אלה – לא פחות מהמשכורת החודשית – הם הסיבה שאנשים רוצים להיכנס לעולם ההיי-טק ומשקיעים זמן ומאמץ רב לעשות כך.

להיכנס לעולם ההיי-טק – כרטיס כניסה למועדון האקסקלוסיבי של המאה ה-21


כפי שהוסבר, החבילה הכוללת של עולם ההיי-טק – משכורות גבוהות, תנאי העסקה קוסמים וסביבת עבודה שמחה ומושקעת – היא זו שגורמת להיי-טק להיות המועדון הנחשק של המאה שלנו. קשה להתווכח עם העובדות – וקשה להתחרות עם ההצלחה הבלתי מעורערת.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה