דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 24 במרץ 2015

חיסכון פנסיוני לעובדי הייטק

עובדים בתעשיית ההיי-טק המקומית או הגלובאלית? רוצים להפנות חלק משכרכם למטרות חיסכון פנסיוני או למטרות חיסכון לטווח הבינוני או הקצר? זה הזמן לדעת יותר על קרנות ההשתלמות המיועדות לכלל העובדים השכירים במשק הישראלי.

מספר מילים על קרנות ההשתלמות

קרנות ההשתלמות החלו את דרכן כקרנות אשר יועדו בעיקר לצרכי רכישת השכלה באמצעות קורסים והשתלמויות מקצועיות עבור העובד. לאורך השנים, קרנות ההשתלמות שינו את ייעודן המקורי, וכיום, הן מיועדות בעיקר לצרכי חיסכון פנסיוני ולצרכי חיסכון לטווח הקצר או הבינוני. קרנות אלו מהוות מעין קופות חיסכון המיועדות לכלל השכירים והעצמאיים במשק, ואחת הסיבות אשר הופכות את קרנות ההשתלמות לקרנות החיסכון המשתלמות ביותר היא העבודה כי הן מהוות את האפיק החסכוני הבלעדי לטווח הרחוק אשר בעליו זכאים לפטור ממס.

מספר דברים שחשוב לדעת על קרנות השתלמות

הפקדת כספים לקרנות ההשתלמות מתבצעת גם על ידי המעסיק וגם על ידי העובד, ובהתאם לפקודת המס במדינת ישראל, הפקדת הכספים איננה מחויבת במס, וזאת במידה וסכומי ההפקדה מצידו של העובד אינם חוצים את רף ה-2.5 אחוזים משכר הברוטו, ומצידו של המעסיק הם אינם חוצים את רף ה-7.5% משכר הברוטו של העובד.
שימו לב- כל הפקדת כספים מעבר לאחוזים המופיעים לעיל, תחויב במס במידה ותרצו למשוך את כספי הקרן בבוא העת. דבר נוסף שחשוב לדעת על קרן השתלמות מנוהלת היא העובדה שגם במקרה של הפסקת התשלומים לקרן הן על ידי העובד והן על ידי המעסיק, הקרן איננה נפגעת בשום צורה בכספי החיסכון שכבר קיימים בה, דבר המאפשר לכם ליהנות מריבית הנצברת בקרן גם לאחר שהפסקתם להפקיד בה כספים.
את הכספים הנצברים בקרנות ההשתלמות תוכלו למשוך בתום תקופה של שש שנות חיסכון בקרן או לאחר שלוש שנות חיסכון במקרים בהם תרצו לעשות שימוש בכספי הקרן למטרות רכישת השכלה באמצעות השתלמויות או קורסים.
משיכת הכספים בפועל מקרן ההשתלמות מתבצעת באמצעות הגשת טופס בקשה למנהלי הקרן, כאשר אל טופס הבקשה נדרש לצרף גם תצלום תעודת זהות ומסמך בנקאי המעיד על הימצאותו של  חשבון עובר ושב תחת שמו של מחזיק הקרן. עם סיום הגשת המסמכים, כספי הקרן העומדים לרשותכם יועברו ישירות לחשבון העו"ש בבעלותכם, וזאת עד לארבעה ימי עסקים מרגש אישור בקשתכם על ידי מנהלי הקרן.

בחירת קרן השתלמות כיצד?

כיום תוכלו ליהנות ממגוון נרחב של חברות המנהלות עבורכם קרנות השתלמות המותאמות עבורכם באופן אישי. בין יתר הפרמטרים לבחירת חברה לניהול קרן ההשתלמות נכללים: דמי הניהול הנגבים על ידי החברה, רמת הסיכון הנלווית לאפיקי ההשקעה במסלולי הקרן השונים, תשואת הקרן במהלך השנים האחרונות ועוד.

לסיכום, קרנות השתלמות מעמידות לרשות עובדי ההיי-טק אפיק חיסכון משתלם במיוחד הן למטרות חיסכון פנסיוני והן למטרות חיסכון לטווח הבינוני או הקצר, וזאת בעיקר בשל הפטור ממס הקיים על קרנות ההשתלמות. 

תגובה 1:

  1. רוצים לדעת מה הם הזכויות שלכם לפנסיה על פי הצו ההרחבה החדש? תקבלו מידע באתר הגדול בתחום הדיני עבודה: http://www.hamishpat.co.il/ עורכי דין המתמחים בכל הנושא של דיני עבודה וזכויות העובדים. כדאי מאוד להכיר!

    השבמחק