דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שבת, 28 במרץ 2015

האם תואר ראשון במדעי הרוח והחברה יכולים לאפשר לכם להשתלב בעולם ההיי-טק?

אחת הדילמות בה נתקלים צעירים רבים היא בחירת מסלול הלימודים האקדמאים בו הם ישתלבו בשנים הקרובות. תחומי הלימודים הם רבים ומגוונים אך השאלה הנשאלת היא האם נכון יהיה ללמוד את התחום האהוב והתחום אליו מתחבר הסטודנט, או שמא נכון לבחור בתחום באמצעותו ניתן להשתלב במהירות האפשרית בשוק התעסוקתי? במאמר זה נאפשר לכם להבין כיצד אתם יכולים לשלב את תחומי העניין שלכם עם פרנסה טובה ומכובדת.

כך תבחרו את מסלול הלימודים 

אם אתם עומדים בפני הדילמה המורכבת מה נכון ללמוד ומדוע, כדאי שתקחו בחשבון את העובדות הבאות. השתלבות בתחום המאפשר לכם להתפרנס בביטחה עם סיום הלימודים, אך אם אין אתם מוצאים חיבור לנושאי הלימוד בו, היא בחירה מוטעית משום שעליכם לא רק ללמוד בשביל הפרנסה אלא עליכם ללמוד על מנת לפתח עצמכם וליהנות מהמסע שעתיד להימשך מספר שנים. כל עוד אין אתם מוצאים עניין בנושאי הלימוד במסלול הנבחר, הרי שאתם קושרים את גורלכם לחיים לא מספקים ולא נעימים. קחו בחשבון שכל תחום אותו תלמדו, כל עוד אתם מוצאים אליו חיבור, הוא תחום שיכול לפתח אתכם בהווה ובעתיד גם אם הוא צופן בחובו קשיים תעסוקתיים.

מדעי הרוח והחברה אל מול עולם ההיי-טק

לימודי תואר ראשון מאפשרים לכל בוגר להשתלב במקומות עבודה ולזכות בשכר הוגן. חלומם של רבים להשתלב בעולם ההייטק ולהגשים את החזון להיות בעלי ממון, גורם להם לבחור בתחומי לימודים אקדמאיים מהתחום, תוך ויתור על תחום הלימודים אליו הם נמשכים ואותו הם אוהבים לרבות תחום מדעי הרוח. העובדה, שרבים לא יודעים, היא כי לא רק מדעי המחשב ותכנות הם תחומים מבוקשים בעולם ההייטק וכי ישנם תחומים רבים אשר הכשרה בהם יכולים להוות כרטיס כניסה לתחום הייטק בין אם אלו הם תחומים ממדעי הרוח והחברה ותחומים נוספים.

הכירו את מדעי הרוח והחברה 

תחום מדעי הרוח הוא תחום אשר עוסק בידע האנושי ובחוקיות הרוח בקיום. רבים סבורים כי מדעי הרוח הוא תחום נטול תעסוקה וכי מי שמשתלב בו מוצא עצמו ללא פרנסה בעתיד, אך האמת היא שבעידן הנוכחי הפתיחות לתחומים אלו היא גבוהה ומקומות תעסוקה רבים ומגוונים מבקשים לשלב את בוגרי הפקולטה ממדעי הרוח והחברה במשרדם וזאת בכדי שיוסיפו נופך לעשייה השוטפת.
כחלק מתחומי מדעי הרוח והחברה אותם ניתן ללמוד ובמקביל להשתלב בתחום ההייטק הם: פילוסופיה, בלשנות, שפות ועוד. יש לקחת בחשבון כי הייטק מורכב לא רק מפיתוח תוכנות אלא גם מחקירת המשתמש והאופן בו נכון להתאים את הפיתוחים לאנשים שהופכים למשמשי הקצה.
לסיכום, לימודים גבוהים מתחום מדעי הרוח והחברה הפכו בעידן הנוכחי למבוקשים בתחומים שונים לרבות תחום ההייטק בו רוצים להשתלב רבים.

תגובה 1:

  1. הרבה זמן עבדתי כיועץ עסקים בתחום אופניים חשמליים . היום אני מחפש עבודה בתחום אלקטרוניקה. אשמח לקבל הצעות.

    השבמחק