דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 31 במרץ 2015

איך להתמודד עם דיכאון בעבודה?

דיכאון ועבודה הם שני מושגים שקשה מאוד לחבר ביניהם. שכן, כאשר האדם חווה מצב של דיכאון קליני קשה לו מאוד עד בלתי אפשרי לתפקד בעבודה ובכל החובות הקשורות אליה. במאמר זה נגולל בפני הקוראים כיצד ניתן להתמודד עם הדיכאון ולהתמודד עם הדיכאון במקום העבודה. 

דיכאון

חשוב לדעת שלדיכאון אין גיל, אין לו מגדר והוא אינו יכול להתריע מראש מתי הוא יגיע. אם בעבר אנשים שחלו בדיכאון קליני נחשבו בעיני החברה, חברים ומשפחה ופעמים רבות גם בעיני הבוסים והחברים לעבודה כאנשים חלשים או אנשים שחווים משבר קצר שיעבור, כיום יש מודעות גדולה לדיכאון והוא מוגדר כמחלה או כהפרעה נפשית. חשוב מאוד לעשות הפרדה בין דיכאון למצב רוח. יש אנשים שחווים מצב רוח דיכאוני בעבודה משום שהם אינם מסופקים במקום העבודה, אם משום שהם לא מנצלים את הפוטנציאל הטמון בהם ואם משום שהם אינם מסתדרים עם סביבת העבודה. אחרים, חווים דיכאון קליני שמשליך גם למקום העבודה ומוצאים את עצמם מתמודדים עם קושי תפקודי ללא קשר לתפקיד אותו הם מבצעים. יש כאלו שמתארים עצב או חוסר סיפוק במילה דיכאון ואילו אנשים שחווים דיכאון קליני חווים שינוי משמעותי במצב הרוח, בתפיסה של הסובבים אותם ונוקטים בעיקר בתפיסת עולם פטליסטית. יש רמות שונות של דיכאון ונכון להיום הוא מוכר כאחד הגורמים המרכזיים להתאבדות. 

דיכאון במקום העבודה

דיכאון במקום העבודה יכול לבוא לידי ביטוי בתסמינים שונים שקשורים לכל ההיבטים של אותו אדם שסובל מהבעיה, אם מדובר על ההיבט ההתנהגותי של האדם, הרגשי, הפיזי והקוגניטיבי. אנשים שחווים דיכאון ברמה גבוהה אינם מתפקדים דבר שיכול לגרום לפיטוריהם, יש כאלו שנעדרים רבות משום שהם מתקשים לצאת מהמיטה, אחרים אינם ישנים טוב ולכן הם מאחרים מדי יום למקום העבודה. האדם המדוכא מגיע למקום העבודה אך אין בו שום רצון לעבוד, הוא לא רואה טעם בכך משום שהעולם נראה לו אפור ותפל. פעמים רבות הוא מביע בפני העובדים האחרים תחושות של חוסר תקווה והמנהלים מפחדים שמא הוא משפיע על כל הלך העבודה בצורה שלילית. בנוסף, אנשים שחווים דיכאון במקום העבודה יכולים לחוות עצבות שאינה נגמרת, התקפי בכי, קשיי ריכוז, קשיים בקבלה של החלטות חשובות במסגרת התפקיד, עצבנות יתר ועוד. אדם שחווה את כל הדברים הללו חייב לפנות אל מומחה ולקבל טיפול הולם, אם מדובר על טיפול משולב של תרופות ושיחות עם פסיכולוג ואם סוגים אחרים של טיפולים.

לסיכום, יש מצבים בהם עובדים ומנהלים במקום העבודה חווים דיכאון תפקודי וזאת משום שחיקה, אי שביעות רצון מקצב הקידום בעבודה ועוד. במצבים כאלו יש לשקול מקום עבודה אחר או משרה אחרת בחברה. לעומת זאת, יש דיכאון שאינו מתחיל ונגמר במקום העבודה. כאן מדובר על דיכאון שמשפיע גם במקום העבודה ולכן אם אתם מבחינים בתסמינים שצוינו כאן יש לפנות לטיפול מקצועי שכולל תרופות, מערך תמיכה נפשי ופגישות תקופתיות עם פסיכולוג.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה