דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שבת, 5 בדצמבר 2015

דירות להשקעה

במצב הדברים הנוכחי, ועל רקע עליית יוקר המחיה בישראל, רבים חושבים לפנות לעולם ההשקעות. תחום הנדל''ן הוא אחד המבוקשים ביותר, על הנייר, אם כי צריך לקחת בחשבון שתחום זה מורכב בכל קנה מידה. רבים מעוניינים לדעת, כבר בנקודת ההתחלה, מהם הרווחים שהם יוכלו לגרוף באמצעות השקעת נדל''ן (אם בכלל), מהן אפשרויות הרווח, באיזה אופן ניתן לפעול כדי להקטין את הסיכון ועוד. המאמר הנוכחי ינסה לספק תשובות לשאלות החשובות האלה.

אפשרויות הרווח

כשמדברים על רווח מעסקת נדל''ן, מתכוונים למעשה לשני תרחישים עיקריים. הראשון שבהם הוא השכרת הדירה לאחר, כאשר במקרה הזה שכר הדירה החודשי הוא מקור ההכנסה - חשוב לשים לב שבמצב הזה, יידרשו לרוב שנים ארוכות עד שניתן יהיה להחזיר את ההשקעה העצומה שברכישת הדירה. התרחיש השני מבוסס על עליית הערך של הדירה, תסריט נפוץ מאד בישראל כיום, כאשר מכירה עתידית שלה תאפשר רווחים שעשויים להיות משמעותיים. השילוב שבין שתי האפשרויות נפוץ אף הוא, כלומר, השכרת הדירה למשך מספר שנים, לצורך קבלת הכנסה פאסיבית, ולאחר מכן מכירתה.

פרמטרים בהם חשוב להתחשב

כדי להגדיל את הסיכוי שהשקעת הנדל''ן תהיה המשתלמת ביותר האפשרית, יש לשים דגש על מספר דברים. המיקום של הדירה הוא אחד הפרמטרים המרכזיים שמשפיעים על ערכה, כמו גם על הביקוש לה. מומלץ לרכוש דירה באזורים מבוקשים, אשר נמצאים בהליכי צמיחה והתפתחות. כמובן שחשוב לבחון את המפרט של הדירה לעומק, מ-א' ועד ת'.

מבחינה כלכלית, יש לקחת בחשבון את ההוצאות הנדרשות עבור הליך הרכישה, הוצאות החורגות ממחירו של הנכס בלבד - מס הרכישה, עמלת התיווך (כאשר נעשה שימוש בשירותו של מתווך), הוצאות עבור שיפוצי הנכס, תחזוקה שוטפת שלו ועוד. בין ההוצאות הספציפיות הנדרשות לצורך התחזוקה ניתן למנות תיקוני חשמל, פתרון בעיות אינסטלציה, איטום, זיפות גגות ועוד. אם רוכשים נכס שעומד על תילו, הסיכויים שאלה יידרשו מעט גבוהים יותר, אם כי גם במקרה של נכס חדש ייתכנו לא מעט בעיות עתידיות. לכן, ניתן לחשוב בהחלט על ביצוע ביקורת מבנים מקיפה, המייקרת אמנם את מחיר הרכישה – אך עשויה למנוע הוצאות גבוהות מאד בעתיד.

החוזה שמקיימים עם הצד השני, הן הרוכשים והן השוכרים, חייב להיות מוקפד, כשניתן בהחלט לחתום עליו בסיועו של עורך דין מקרקעין. במקרה של שוכרים, למשל, חשוב להכניס לתוך ההסכם סנקציות במקרים של גרימת נזק לדירה על ידי השוכרים, או פיגור בתשלומי השכירות.

כל אלה מאפשרים להסיק שהשקעת נדל''ן אינה פשוטה בהכרח, אך ניתן לגרוף באמצעותה רווחים נאים, אם פועלים על פי הספר.

קרן הגשמה: השקעות | דירות להשקעה | ונדלן בחו"לאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה