דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 25 בדצמבר 2016

מדוע ייעוץ תעסוקתי אישי יעיל יותר מאתרי משרות ברשת?

אנשים רבים שרוצים לצאת לשוק העבודה, בטוחים כי הרשת מסוגלת לענות על הכול. הם נרשמים באתרי משרות חינמיים וגם כאלה שגובים סכום פעוט ומצפים לעבודה שתגיע אליהם על מגש של כסף. אתרי המשרות ברשת הם בדרך כלל תוכנות הפועלות בצורה טכנית ואוטומטית לחלוטין. מחפש העבודה מכניס את הפרטים שלו, את התחום בו הוא מחפש עבודה, גיל, מקום מגורים ושאר פרטים טכניים ועל פי זה נשלחות הצעות עבודה רלוונטיות על פי שיקול הדעת של התוכנה המשדכת בין מחפש העבודה לבין מחפש המשרות.
מעט מאוד אנשים הצליחו למצוא משרה טובה באמצעות האתרים הללו. הרבה יותר אנשים נעזרו בשירות של ייעוץ תעסוקתי אישי. הייעוץ, זה מה שהוביל אותם לבסוף לבחירה במקצוע הנכון ועבודה טובה ומסודרת המפרנסת אותם היטב.


מה זה ייעוץ תעסוקתי?

ייעוץ תעסוקתי זהו ייעוץ אישי ומעמיק שניתן למחפש העבודה על ידי יועצים תעסוקתיים שההתמחות שלהם זהו מתן ייעוץ קריירה. היועצים הללו מתייחסים לכל הפרמטרים אותם מביא אליהם הלקוח בין אם אלו נטיות טבעיות, תחומי עניין שונים, הכשרה מקצועית, הישגים לימודיים, תארים, תעודות, שאיפות והעדפות. כמו כן נשאל הלקוח שאלות רבות ונוספות בדבר אופי העבודה הרצויה, עבודת שטח או עבודה משרדית. עבודה עם אנשים או עבודה מול מחשב.
המסקנה של הייעוץ יהיה בדרך כלל הצבת העיסוקים הנכונים והמתאימים ביותר על פי כל הפרמטרים הללו. לעיתים תהיו מופתעים מאוד לאחר הייעוץ כי תגלו פתאום על עצמכם דברים חדשים שלא ידעתם עליהם כלל. ברור שכאשר אתם מחפשים את המשרה באמצעות אתר משרות ברשת, לא ייפתחו בפניכם עולמות חדשים שטמונים בתוככם. אתם תישארו נעולים עם מה שנראה לכם מתאים לכם ולא תמיד זה יהיה נכון כאשר אכן תמצאו את עצמכם עובדים במשרה שהייתה נראית לכם המשרה הכי נחשקת עבורכם.

לא נכנעים ללחץ חברתי

ישנם תלמידים רבים שכאשר הם פונים ללמוד מקצוע, הם בודקים מה עושים החברים. זה מבט ממש לא נכון ועלול להוביל ללימודים ולהשקעה במקומות הלא נכונים. כדאי מאוד לפנות ליועץ תעסוקה עוד לפני שמחליטים מה ללמוד ובאיזה תחום להתמקצע. הייעוץ המקצועי מצליח לחדד עבורנו את המבט על עצמנו ועל היכולות שלנו ומוביל אותנו ללימודי המקצוע הנכונים והטובים עבורנו.
הבנו מהדברים, שלמרות שהרשת מסייעת עבורנו בהרבה מאוד תחומים בחיים, אך בתחום חשוב כמו תעסוקה מתאימה לכישורים וליכולות שלנו, לא כדאי להסתמך על התוכנה הממוחשבת של אתרי המשרות למיניהם. אז באופן דומה לחברות קידום אתרים, יועציםת עסוקתיים עושים עבודה חשובה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה