דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

השמה בהייטק


השמה בהייטק – עדיפות מועמד


עולם משרות הדרושים הוא רחב ובלתי נדלה. חברות הייטק וחברות השמה בהייטק נוהגות לציין בדרישות ההשכלה של המשרות אותן הן מציעות, הוכחה בקורות החיים לתעודה לימודית ממוסד השכלה מוכר בו הוכשר המועמד.
מלבד ניסיון תעסוקתי, גם ניסיון הכולל רכישת השכלה לתפקידים רלוונטיים בעולם ההייטק, הוא חשוב לקורות החיים של המועמד. ללא השכלה מתאימה, ניסיון תעסוקתי אינו מספיק לחברות ההשמה בהייטק.

בקורות חיים של רוב המועמדים למשרות בתחום ההייטק, חברות ההשמה בהייטק יבדקו לרוב השכלה וידע בתחום המחשוב והרשתות, התכנות, ומעל הכל השכלה כהנדסאי ומהנדס.
יחד עם זאת, במקרים רבים יעדיפו חברות השמה בהייטק, להעדיף מועמד אחד על פני אחר ולו רק בשל העובדה שסוג ההשכלה שרכש נחשבת מועדפת יותר.

הנדסאי או מהנדס


אחד מתחומי ההשכלה שבהם בא הפער לביטוי בצורה המשמעותית ביותר, הוא תחום ההנדסה.
אנשים רבים הולכים ללמוד את מקצועות ההנדסה, על מנת שעם תום חוק לימודיהם יוכלו להיעזר בחברות השמה בהייטק ולהשתלב בעבודה מסודרת שתתאים לכלים שרכשו במסגרת לימודיהם.
חלקם בוחרים לרכוש תעודת הנדסאי מכל סוג שהוא (חשמל, אלקטרוניקה וכו') וחלקם בוחרים מסלול שבו הם יוציאו תעודת מהנדס.

אם תבחנו משרות דרושים בעולם ההשמה בהייטק, תמצאו כי לרבים המשרות האלה, קיימת דרישת השכלה של תעודת מהנדס ולא הנדסאי. מדוע?
הנדסאי בהגדרתו הוא איש מקצוע שהכשרתו מתבצעת במשך כשנתיים ומסלול ההכשרה שלו מתמקד בצד הטכני ופחות בתיאוריות לימוד. בסיום הלימודים הוא מקבל תעודת מקצוע.
מהנדס, לעומת זאת, עובר הכשרה של ארבע שנים ומקבל עם תום לימודיו תואר. אך יהיה זה טבעי שבעולם ההשמה בהייטק, יעדיפו אנשים בעלי השכלה רבת שנים וידע רב יותר למשרות.
מסיבה זו, ישנם אנשים שיעדיפו להשלים את לימודי ההנדסה שלהם ולהוציא תואר של מהנדס, על מנת שאופציות השמה בהייטק רבות יותר ייפתחו בפניהם.